რუსეთის ნავსადგურებში ტვირთბრუნვის შენარჩუნება, აზიის მიმართულებით ტვირთების გადართვითაა განპირობებული
ქვეყნის მშპ – ში ტრანსპორტის წილის დაბალი მაჩვენებელი გაჭიანურებული და დაუსრულებელი ინფრასტრუქტურული პროექტების სიმრავლითაა განპირობებული
February 13, 2026
ზანგეზურის დერეფნის ტრანსევროპულ სატრანსპორტო ქსელებთან TEN-T მიერთება, ხომ არ შეასუსტებს შუა დერეფნის საქართველოს მონაკვეთის კონკურენტუნარიანობას?
February 12, 2026
სომხეთი სატრანზიტო ინფრასტრუქტურის განბლოკვის პარალელურად, თურქეთის საზღვართან გიუმრის დრაი პორტის პროექტის განხორციელებას გეგმავს
February 10, 2026
საერთაშორისო საავტომობილო გადაზიდვების სფეროში მოქმედი ევრო დირექტივების და რეგულაციების ცოდნა გადამზიდველი კომპანიების და მძღოლების ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება
February 9, 2026
ყაზახეთი ფსონს თურქმენეთის გავლით ირანის ნავსადგურებისკენ მიმავალ მარშრუტზე დებს – ხომ არ აღმოჩნდება შუა დერეფანი ტვირთების დაკარგვის საფრთხის წინაშე?
February 6, 2026
რუსეთის მიერ ვოლგა – კასპიის საზღვაო სანაოსნო არხის დაღრმავების პროექტის შეჩერება, შუა დერეფანს დამატებითი ტვირთების მოზიდვის შესაძლებლობას უჩენს
February 4, 2026
ტრანზიტის გარეშე ყველაზე მეტად – დროებით ოკუპირებული აფხაზეთის ეკონომიკა ზარალდება (ნაწილი მეორე)
February 3, 2026
ტრანზიტის გარეშე ყველაზე მეტად – დროებით ოკუპირებული აფხაზეთის ეკონომიკა ზარალდება (ნაწილი პირველი)
February 2, 2026
სატრანსპორტო დერეფნის კვლევის ცენტრის განცხადება: