ბათუმის ნავსადგურის ინფრასტრუქტურა დაბალი დატვირთვითაა გამოყენებული, რაც ტვირთბრუნვის ზრდის მნიშვნელოვანი რეზერვის არსებობაზე მიუთითებს
საერთაშორისო საავტომობილო ტრანსპორტის კავშირი IRU – შუა დერეფნის გადაულახავ პრობლემად – გაჭიანურებულ სასაზღვრო-საბაჟო პროცედურებს და საზღვრებზე ინფრასტრუქტურის არასაკმარის გამტარუნარიანობას ასახელებს
მოლდოვა ევროკავშირთან ინტეგრაციის პარალელურად რკინიგზის სისტემურ რეორგანიზაციას იწყებს – რა ეტაპზეა საქართველოს რკინიგზის რეფორმირების პროცესი?
სიახლეები ბათუმის ნავსადგურის ინფრასტრუქტურა დაბალი დატვირთვითაა გამოყენებული, რაც ტვირთბრუნვის ზრდის მნიშვნელოვანი რეზერვის არსებობაზე მიუთითებს transcor.geFebruary 19, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები საერთაშორისო საავტომობილო ტრანსპორტის კავშირი IRU – შუა დერეფნის გადაულახავ პრობლემად – გაჭიანურებულ სასაზღვრო-საბაჟო პროცედურებს და საზღვრებზე ინფრასტრუქტურის არასაკმარის გამტარუნარიანობას ასახელებს transcor.geFebruary 18, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები მოლდოვა ევროკავშირთან ინტეგრაციის პარალელურად რკინიგზის სისტემურ რეორგანიზაციას იწყებს – რა ეტაპზეა საქართველოს რკინიგზის რეფორმირების პროცესი? transcor.geFebruary 17, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები რუსეთის ნავსადგურებში ტვირთბრუნვის შენარჩუნება, აზიის მიმართულებით ტვირთების გადართვითაა განპირობებული transcor.geFebruary 16, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები ქვეყნის მშპ – ში ტრანსპორტის წილის დაბალი მაჩვენებელი გაჭიანურებული და დაუსრულებელი ინფრასტრუქტურული პროექტების სიმრავლითაა განპირობებული transcor.geFebruary 13, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები ზანგეზურის დერეფნის ტრანსევროპულ სატრანსპორტო ქსელებთან TEN-T მიერთება, ხომ არ შეასუსტებს შუა დერეფნის საქართველოს მონაკვეთის კონკურენტუნარიანობას? transcor.geFebruary 12, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები სომხეთი სატრანზიტო ინფრასტრუქტურის განბლოკვის პარალელურად, თურქეთის საზღვართან გიუმრის დრაი პორტის პროექტის განხორციელებას გეგმავს transcor.geFebruary 10, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები საერთაშორისო საავტომობილო გადაზიდვების სფეროში მოქმედი ევრო დირექტივების და რეგულაციების ცოდნა გადამზიდველი კომპანიების და მძღოლების ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება transcor.geFebruary 9, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები ყაზახეთი ფსონს თურქმენეთის გავლით ირანის ნავსადგურებისკენ მიმავალ მარშრუტზე დებს – ხომ არ აღმოჩნდება შუა დერეფანი ტვირთების დაკარგვის საფრთხის წინაშე? transcor.geFebruary 6, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები რუსეთის მიერ ვოლგა – კასპიის საზღვაო სანაოსნო არხის დაღრმავების პროექტის შეჩერება, შუა დერეფანს დამატებითი ტვირთების მოზიდვის შესაძლებლობას უჩენს transcor.geFebruary 4, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები ტრანზიტის გარეშე ყველაზე მეტად – დროებით ოკუპირებული აფხაზეთის ეკონომიკა ზარალდება (ნაწილი მეორე) transcor.geFebruary 3, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები ტრანზიტის გარეშე ყველაზე მეტად – დროებით ოკუპირებული აფხაზეთის ეკონომიკა ზარალდება (ნაწილი პირველი) transcor.geFebruary 2, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები ყულევის ტერმინალი ნავთობქიმიური ტვირთების ნომენკლატურის გაფართოების პარალელურად სარეზერვუარო ინფრასტრუქტურას ავითარებს transcor.geJanuary 30, 2026 მეტის ნახვა
სიახლეები შუა დერეფნის კასპიის ზღვის მონაკვეთზე საკონტეინერო ნაკადის ზრდის პარალელურად, ყაზახეთი და აზერბაიჯანი გაზრდილი ტევადობის კონტეინერმზიდ გემებს ამატებენ transcor.geJanuary 29, 2026 მეტის ნახვა